© 2011 OSP Krościenko Wyżne

W dniu 5.03.2017 r. odbyło się posiedzenie Zarządu OSP Krościenku Wyżnym, którego powodem było złożenie pisemnej rezygnacji dh Zbigniewa Liputa z funkcji Prezesa OSP Krościenko Wyżne oraz Członka Zarządu naszej jednostki. Rezygnacja została przedstawiona Zarządowi w dniu 26.02.2017 r., a przyjęto ją w dniu dzisiejszym. W związku z powyższym Zarząd postawiony został przez faktem dokonania wyboru spośród swoich członków osoby, która obejmie urząd Prezesa OSP Krościenko Wyżne. Po głosowaniu, jednogłośnie nowym Prezesem został dh Mateusz Liput, który dotychczas pełnił funkcję Naczelnika. W jego miejsce Wiceprezesem -Naczelnikiem został dh Paweł Szałankiewicz, którego z kolei na stanowisku Z-cy Naczelnika zastąpił dh Radosław Jurczak. Gratulujemy osobom objęcia ww. funkcji i życzymy sukcesów w prowadzeniu jednostki OSP Krościenko Wyżne.

Pragniemy bardzo gorąco podziękować dotychczasowemu Prezesowi - dh Zbigniewowi Liputowi za jego 11-letnie kierowanie naszą jednostką. Za zaangażowanie, pasję, energię i chęć do działania, dobre słowo, ale przede wszystkim za Jego osiągnięcia wobec krościeńskiego pożarnictwa, które docenione zostały nie tylko przez członków naszej jednostki, ale również przez społeczeństwo. Jest ich tak wiele, że spośród nich wybraliśmy te najważniejsze, a są to m.in.: rozbudowa naszej strażnicy, pozyskanie samochodu StarMan oraz Volkswagen T4. Cieszy nas fakt, że dh Zbigniew będzie dalej wspomagał jako członek zwyczajny jednostkę OSP Krościenko Wyżne, ale również jako Członek Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Krościenku Wyżnym i Komendant Gminny.

Struktura zarządu przedstawia się teraz następująco:
Prezes - Mateusz Liput
Wiceprezes Naczelnik - Paweł Szałankiewicz