© 2011-       OSP Krościenko Wyżne
W niedzielę 17.08.2014 przez drogi naszej miejscowości przejechali kolarze walczący o zwycięstwo XV Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego o Puchar Uzdrowisk Karpackich. Zmaganiom sportowców przyglądali się licznie zgromadzeni na trasie przejazdu kibice. Nad bezpieczeństwem przejazdu przez Krościenko Wyżne czuwali strażacy z naszej Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja. Nasi druhowie rozlokowani zostali na całym odcinku wyścigu wiodącego przez naszą miejscowość, dzięki czemu cały peleton przejechał sprawnie przez jej ulice. Trasa wyścigu, która liczyła 161 km rozpoczynała się w Jedliczu, a zakończyła się w Rymanowie Zdroju. Cała trasa wyścigu prezentowała się następująco: Jedlicze - Wojaszówka - Łęki Strzyżowskie - Korczyna - Krościenko Wyżne - Iskrzynia - Haczów - Bzianka - Milcza - Wróblik Szlachecki - Ladzin - Rymanów - Rymanów Zdrój - Królik Polski - Szklary - Daliowa - Tylawa - Trzciana - Nowa Wieś - Lipowica - Dukla - Nadole - Teodorówka - Głojsce - Kobylany - Chorkówka - Zręcin - Bóbrka - Wrocanka - Rogi - Iwonicz - Iwonicz-Zdrój - Klimkówka - Rymanów - Rymanów Zdrój. Poniżej prezentujemy kilka fotografii z niedzielnych zmagań kolarzy.

Tekst: M. Liput
XV Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Uzdrowisk Karpackich