© 2011-       OSP Krościenko Wyżne
Od kilku dni na terenie całego kraju wieją bardzo silne wiatry, powodując liczne straty materialne. W naszej najbliższej okolicy najbardziej ucierpiały gminy Korczyna oraz Wojaszówka, gdzie odnotowano kilka przypadków zerwania przez wiatr poszyć dachowych oraz pozbawienia wielu gospodarstw domowych dostaw prądu. Były to niewątpliwie pracowite dni dla strażaków. Udział w tego typu działaniach nie ominął także strażaków z OSP Krościenko Wyżne, gdyż 30.03.2015 r. o godz. 19.13 sześcioosobowy zastęp (GBARt 2/17 Star) udał się alarmowo do Korczyny, gdzie wiatr przewrócił dwa kominy na budynku chłodni przy ul. Krośnieńskiej. Na miejsce przybył również zastęp z JRG Krosno (GCBA 5/32 Scania/6 ratowników). Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wejściu na dach chłodni przy pomocy drabiny przenośnej oraz demontażu przewróconych kominów, które przy pomocy linek ratowniczych opuszczono na dół. Działania zakończyły się około godz. 20:40.

Tekst: M. Liput.
                                                                                                                                                                                                                                                          Foto: St. Pelczar.
Uszdzkodzenie przez wiatr dwóch kominów na budynku chłodni w Korczynie.