© 2011  OSP Krościenko Wyżne

Ryk silników 117 wozów strażackich, błysk sygnałów świetlnych, kilkuset strażaków oraz ludzi dobrej woli oraz zbiórka pieniędzy na rzecz Hani - to wszystko miało miejsce 12 marca w Jedliczu. Hania ma 18 miesięcy i walczy z neuroblastomą. Guz umiejscowiony w klatce piersiowej dał przerzuty do kości sklepienia czaszki i kości biodrowej, stąd też przed dziewczynką długie leczenie i przeszczep komórek macierzystych. Organizatorem całej akcji był portal Krosno112.pl, który przez kilka tygodni poprzez media i portale społecznościowe zachęcał i zapraszał wszystkie okoliczne służby ratownicze do udziału w tym szczytnym przedsięwzięciu. Odzew z drugiej strony przerósł najśmielsze oczekiwania, poniewaz oprócz ponad stu jednostek OSP z naszego powiatu zgłosiły się m.in: OSP z sąsiednich powiatów, Pogotowie Ratunkowe, Policja oraz inni, którzy poprzez swój wkład uczynili główną atrakcję wieczoru jeszcze ciekawszą, a był nią przejazd całej kolumny samochodów ratowniczych oraz innych pojazdów przez wyznaczone wcześniej ulice Gminy Jedlicze. Kolumnę, która całą trasę pokonała na sygnałach świetlnych poprowadził patrol policji oraz quad z OSP Równe, a następnie za nimi podążały samochody lekkie, średnie oraz ciężkie. Nie mogło zabraknąć w tak ważnym wydarzeniu naszej jednostki OSP Krościenko Wyżne, a dokładnie zastępu GBARt 2/17 z sześcioosobową obsadą. Nasi druhowie oprócz obecności na Strażackiej jeździe nocą dla Hani postanowili również, jak wszyscy uczestnicy wesprzeć finansowo leczenie chorej Hani. Kilkadziesiąt minut po zakończeniu akcji ogłoszono, że na leczenie Hani udało się zebrać 20 954 zł. Mamy głęboką nadzieję i wierzymy w to, że niebawem dziewczynka wróci do zdrowia. Gorąco Jej tego życzymy.

tekst: M. Liput
                                                                                                                                                                                                                                                               foto: R. Jermak
                                                                                                                                                                                                                                                               film: youtube.com

strazacka jazda dla  hani (1) strazacka jazda dla  hani (2) strazacka jazda dla  hani (3) strazacka jazda dla  hani (4) strazacka jazda dla  hani (5)