© 2011  OSP Krościenko Wyżne

Od początku roku wyjątkowo długo udawało się uniknąć wyjazdu naszych strażaków do wypalanych traw. Niestety ten okres zakończył się 25 marca, gdyż o 19:21 zostaliśmy zadysponowani przez Miejskie Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie do pożaru traw przy ul Brzozowskiej. W działaniach brały udział zastępy OSP Krościenko Wyżne oraz JRG Krosno, a akcja zakończyła się o godz. 20:05. Kolejne wyjazdy miały miejsce 29 marca. Pierwszy przy ul. Marynkowskiej (godz. 13:39 - 14:22), a kolejny wieczorem przy ul. Mostowej (zdjęcia poniżej). Działania trwały ok. 30 minut. Ostatni wyjazd zanotowaliśmy 30 marca późnym wieczorem. Kolejny raz przy ul. Mostowej płoneły suche trawy.  W akcji brało udział 6 strażakó z naszej jednoski, a trwały one 30 minut.

Apelujemy do wszystkch mieszkańców naszej miejscowości o rozwagę przy wypalaniu traw i nieużytków. Oprócz tego, że giną wtedy zwierzęta i niszczy się ich naturalne środowisko, może dojść do o wiele większej tragedii z udziałem człowieka lub jego dobytku !!!

pozar traw mostowa (1) pozar traw mostowa (2) pozar traw mostowa (3) pozar traw mostowa (4) pozar traw mostowa (5)
pozar traw mostowa (6)