© 2011-       OSP Krościenko Wyżne
Dzisiejszego popołudnia, o godz. 13:55 nasza jednostka została zaalarmowana przez MSK KM PSP w Krośnie do wsparcia jednostek biorących udział w gaszeniu pożaru traw i ściernisk w Turaszówce. Na miejsce niezwłocznie udał się GBARt 2/17 StarMan z sześcioosobową obsadą. Po przybyciu na miejsce nasi strażacy przystąpili do gaszenia szybko rozprzestrzeniającego się ognia. Dodatkowo nasz zastęp prowadził zaopatrzenie wodne dla jednostek wcześniej przybyłych na miejsce działań. Płonęły trawy, ścierniska oraz drzewa. Akcja zakończyła się ok. godz. 16. Na miejscu działania prowadziły dwa zastępy z JRG Krosno, OSP Krosno Turaszówka, OSP Krosno Suchodół, OSP Żarnowiec, OSP Potok, OSP Krościenko Wyżne.
Jeszcze raz apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku, jeżeli chodzi o wypalanie traw itp. Z tego co widać, nie wszyscy zauważyli, że od kilkunastu dni panuje susza i cała roślinność znajdująca się dookoła nas stała się bardzo łatwopalna.

tekst i film: M. Liput
                                                                                                                                                                                                                         zdjęcia: P. Szałankiewicz

Pożar traw i ściernisk w Turaszówce