© 2011-       OSP Krościenko Wyżne
Dzisiaj, kilka minut po północy strażacy z OSP Krościenko Wyżne zadysponowani zostali przez MSK KM PSP w Krośnie do pożaru trawy na ul. Marynkowskiej w Krościenku Wyżnym. Po przybyciu zastępu na miejsce okazało się, że oprócz traw ogniem objęte zostały również krzewy i zarośla. Strażacy zabezpieczyli miejsce akcji i przystąpili do gaszenia pożaru przy pomocy tłumic oraz jednego prądu wody (z linii szybkiego natarcia). Działania utrudniał dodatkowo silnie wiejący wiatr. Spaleniu uległo około 0,5 ha traw. Działania trwały około 1 godziny. W akcji brał jeden zastęp OSP - GBARt 2/17 Star Man z sześcioosobową obsadą.

Tekst: M. Liput.

Pożar suchej trawy na ul. Marynkowskiej.