© 2011-       OSP Krościenko Wyżne
Mimo licznych apeli ze strony strażaków wciąż na terenie m.in. naszego powiatu płoną trawy, tak było i dziś (22.03). Nasza jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej została zadysponowana dwukrotnie przez Miejskie Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie do pożarów traw w naszej miejscowości. Do pierwszego z nich doszło o 19:37 na ul. Północnej. OSP Krościenko Wyżne udało się na miejsce pożaru w sile jednego zastępu (Star 244 GBM 2,5/8). Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pożaru przy pomocy tłumic.
Do drugiego zdarzenia krościeńscy strażacy wezwani zostali o godzinie 23:09, a tym razem płonęły trawy przy ul. Mostowej. Działania oprócz zabezpieczenia miejsca zdarzenia i użycia do gaszenia tłumic, polegały na podaniu jednego prądu gaśniczego na płonącą trawę i zarośla. Działania prowadził jeden zastęp - Star 244 GBM 2,5/8. W obydwu przypadkach prawdopodobną przyczyną pożarów było podpalenie.

Tekst: M. Liput