W piątek 28.09.2012 około godziny 22.30 strażacy z naszej jednostki OSP zadysponowani zostali przez MSK PSP w Krośnie do pożaru budynku gospodarczego na ul. Wyszyńskiego w Krośnie (dzielnica Suchodół). Na miejsce zdarzenia udał się nasz Star 244 z  sześcioosobową załogą pod dowództwem dh Prezesa Zbigniewa Liputa.
Zupełnym zniszczeniu uległo pokrycie dachowe, nadpalona została również krokiew domu mieszkalnego przyległego o parę metrów do obecnego pogorzeliska. Wewnątrz płonącego budynku składowane było siano oraz drewno opałowe.
W akcji gaśniczej brało udział siedem zastępów straży pożarnej: 2 zastępy z PSP Krosno, 1 zastęp OSP Krościenko Wyżne, 2 zastępy OSP Turaszówka, 1 zastęp OSP Suchodół, 1 zastęp OSP Odrzykoń). W akcji udział wzięli: dowódca: Zbigniew Liput, kierowca: Stanisław Pelczar oraz Damian Liput, Marcin Michna, Marcin Pietruszka, Michał Pietruszka.
Pożar w Suchodole na ul. Wyszyńskiego