© 2011-       OSP Krościenko Wyżne
W środę, tj 19.08, o godzinie 12:45 zastęp z naszej jednostki OSP zadysponowany został przez MSK KM PSP w Krośnie do pożaru ścierniska przy ul. Sportowej. Przez silnie wiejący wiatr pożar rozprzestrzeniał się tak szybko, że "podchodził" pod Księży las, cmentarz oraz domek letniskowy. Nasi strażacy po przybyciu na miejsce, zabezpieczyli teren działań, przystąpili do gaszenia ognia oraz poprosili o wsparcie. Po kilku minutach na miejscu pojawił się zastęp z OSP Pustyny oraz dwa zastępy z JRG Krosno. Po chwili dojechał jeszcze zastęp OSP Krosno-Turaszówka. Działania trwały kilkadziesiąt minut, a utrudniał je silny wiatr. Spłonęło ponad 3 ha traw oraz scierniska. Dzięki sprawnej interwencji jednostek szybko udało się "złapać" płomienie, przez co pożar nie objął "Księżego Lasu". W działaniach brały udział: OSP Krościenko Wyżne, 2 zastępy z JRG Krosno, OSP Pustyny oraz OSP Turaszowka. Na miejscu pojawił się patrol policji oraz ambulans z krośnieńskiego pogotowia, który udzielił pomocy jednemu strażaków, który lekko podtruł się dymem.

tekst: M. Liput

Pożar ścierniska przy ul. Sportowej