© 2011 OSP Krościenko Wyżne

W dniu wczorajszym, tj. 17.06.2016 r. około godz. 22:40 do Miejskiego Stanowiska Kierowania KM PSP w Krośnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze stoiska na krośnieńskim bazarze. Na miejsce natychmiast udały się dwa zastępy z JRG Krosno. Dodatkowo zadysponowane zostały pobliskie jednostki OSP: Krościenko Wyżne, Krosno-Suchodół oraz Krosno-Turaszówka. Po przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że pożarem zostały objęte trzy blaszane konstrukcje, w których przechowywane są duże ilości dywanów. Działania zastepów PSP i OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na źródło ognia oraz ewakuacji mienia, które nie zostało objęte jeszcze płomieniami. Dzięki sprawnej akcji udało się wynieść na zewnątrz ok. 70% dywanów znajdujących się w jednym z "blaszaków". Spalona zawartość dwóch pozostałych pomieszczeń została wyniesiona na zewnątrz i dokładnie przelana wodą. Działania zakończyły się przed godz. 24:00. Oprócz zastępów straży pożarnej na miejscu obecny był również patrol policji, który wyjaśniał prawdopodobną przyczynę pożaru. Po zakończonej akcji swój chrzest, polegający na całkowitym oblaniu dwoma prądami wody przeszedł dh Krzysztof Łącki, któremu nadano imię wczorajszego solenizanta, Adofla - serdecznie gratulujemy Krzyśkowi.

tekst: M. Liput,
                                                                                                                                                                                                                                                     foto: krosno112.pl, krosnocity.pl

pozar stoiska na placu targowym w krosnie (13)