W środę (tj. 01.02.2012) w miejscowości Korczyna, około godziny 19:40 doszło do wybuchu pożaru na terenie firmy "Zniczplast", znajdującej się przy ul. Spółdzielcza 4. Firma zajmuje się produkcją zniczy, wkładów oraz kompletów plastikowych. Dwadzieścia minut przed godziną 20.00 do Miejskiego Stanowiska Kierowania Komendy Miejskiej PSP w Krośnie, wpłynęło paniczne zgłoszenie o powstaniu pożaru w firmie produkującym znicze w Korczynie. - mówi bryg. mgr inż. Mariusz Kozak, Naczelnik Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego KM PSP Krosno.
Pożar powstał w jednym pomieszczeniu, gdzie była składowana parafina w zbiornikach i wannie do rozgrzewania parafiny. Ogień wydobywał się na zewnątrz przez spalone okna i drzwi. Pożar był w fazie rozprzestrzeniania się na sąsiednie pomieszczenia budynku oraz dach. Sytuacja szybko została opanowana, nie doszło do rozprzestrzenienia się pożaru. – mówi zastępca dowódcy JRG mł. bryg. Jerzy Krupa. Na razie o stratach nie możemy nic powiedzieć. – dodaje.
Akcja gaśnicza prowadzono była dwutorowo, prowadząc gaszenie wnętrza palącego się pomieszczenia zakładu Zniczplast i znajdujących się w środku urządzeń oraz materiałów, jak i w obronie sąsiednich pomieszczeń i konstrukcji dachu.
W działaniach trwających ponad 5 godzin, łącznie zaangażowanych było 16 pojazdów pożarniczych, w tym m.in. ciężki samochód gaśniczy ze zbiornikiem o pojemności 18 m3 wody oraz 74 strażaków, w tym strażacy z naszej jednostki OSP. W działaniach brali również udział policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie oraz pogotowie energetyczne. Na miejsce pożaru obecny był st. bryg. Bogdan Kuliga - Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP.
Artykuł oraz zdjęcia opublikowane dzięki uprzejmości portalu www.krosnocity.pl
Pożar zakładu Zniczplast w Korczynie