© Since 2011   OSP Krościenko Wyżne
© 2011-      OSP Krościenko Wyżne
Każdego z nas przeszył smutek, gdy w sobotni wieczór pojawiła się informacja o śmierci ks. prałata Jana Szpunara. Dla wielu z nas był to autorytet, ktoś bardzo bliski, przyjaciel, ale przede wszystkim oddany swej posłudze kapłan. W dzień Jego pogrzebu do Krościenka Wyżnego, dla którego ks. Jan tak wiele zrobił przybyła rodzina ś.p. ks. Jana, licznie zgromadzeni kapłani na czele z ks. abp. Józefem Michalikiem oraz goście z innych parafii, którzy również chcieli uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych ś.p. ks. Szpunara.
W ostatnim porzegnaniu ks. Jana nie mogło zabraknąć bardzo licznie zgromadzonych parafian, którym ks. prałat był oddany przez blisko 25 lat swojego probostwa w Krościenku Wyżnym. Żegnały Go także grupy parafialne, przedstawiciele z placówek samorządowych i oświatowych z naszej miejscowości oraz liczne organizacje. Wśród nich byli również strażacy OSP Krościenko Wyżne, którzy ze ś.p. ks.  Janem współpracowali przez wszystkie te lata. Kompanią honorową OSP wraz z pocztami sztandarowymi z Krościenka i Pustyn dowodził dh Zbigniew Liput.
Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się już w poniedziałek, kiedy to ciało ś.p. ks. Jana eksportowano z kaplicy cmentarnej do kościoła, gdzie po zakończonej eucharystii każdy mógł pomodlić się w jego intencji przy trumnie do godz. 21.
We wtorek, od godz. 7 rano do godz. 14 miało miejsce czuwanie modlitewne w kościele, po którym rozpoczęła się Msza Święta w intencji ś.p. ks. prałata Jana Szpunara. Eucharystię koncelebrowało ponad 130 kapłanów pod przewodnictwem J.E ks. abp. Józefa Michalika. Homilię wygłosił ks. prałat Kazimierz Kaczor, emerytowany proboszcz z parafii Haczów. Na koniec przemówienia pożegnalne wygłosili: Wójt Gminy Krościenko Wyżne, przedstawiciel naszej parafii, ks. proboszcz z Kraczkowej (rodzinnej parafii ś.p. ks. Jana), proboszcz parafii Krościenko Wyżne - ks. Wiesław Kałamarz oraz bratanek zmarłego, również ksiądz. Po zakończonej Eucharystii kondukt pogrzebowy udał się na cmentarz parafialny, gdzie złożono ciało ś.p. ks. prałata Jana Szpunara do grobu.

Poniżej przedstawiamy link do homilii ś.p. ks. prałata Jana w Sanktuarium w Korczynie. Posłuchajmy głosu ks. Szpunara raz jeszcze...

Pogrzeb ś.p. ks. prałata Jana Szpunara
Pogrzeb ś.p. ks. prałata Jana Szpunara. Przemarsz kompanii honorowej i sztandarów, pod dowództwem dh Zbigniewa Liputa
Pogrzeb ś.p. ks. prałata Jana Szpunara
Pogrzeb ś.p. ks. prałata Jana Szpunara. Msza pogrzebowa.
Pogrzeb ś.p. ks. prałata Jana Szpunara. Msza pogrzebowa, której przewodniczył ks. abp. Józef Michalik.
Pogrzeb ś.p. ks. prałata Jana Szpunara. Bardzo licznie przybyli parafianie.
Pogrzeb ś.p. ks. prałata Jana Szpunara. Bardzo licznie przybyli parafianie
Pogrzeb ś.p. ks. prałata Jana Szpunara. Msza pogrzebowa.
Pogrzeb ś.p. ks. prałata Jana Szpunara. Msza pogrzebowa.Homilię wygłosił ks. prałat Kazimierz Kaczor
Pogrzeb ś.p. ks. prałata Jana Szpunara. Licznie przybyli parafianie.
Wikarówka. To tu mieszkał przez ostatnie lata śp. ks. Jan Szpunar.
Pogrzeb ś.p. ks. prałata Jana Szpunara. Licznie przybyli parafianie.
Pogrzeb ś.p. ks. prałata Jana Szpunara.Przemówienie pożegnalne Wójta Gminy
Pogrzeb ś.p. ks. prałata Jana Szpunara.Przemówienie pożegnalne przedstawiciela parafian
Pogrzeb ś.p. ks. prałata Jana Szpunara.
Pogrzeb ś.p. ks. prałata Jana Szpunara.Przemówienie pożegnalne ks. proboszcza z Kraczkowej.
Pogrzeb ś.p. ks. prałata Jana Szpunara.Przemówienie pożegnalne ks. proboszcza Wiesława Kałamarza
Pogrzeb ś.p. ks. prałata Jana Szpunara.Przemówienie pożegnalne bratanka śp. ks. prałata Jana.
Pogrzeb ś.p. ks. prałata Jana Szpunara.
Pogrzeb ś.p. ks. prałata Jana Szpunara. Przemarsz konduktu na cmentarz parafialny.
Pogrzeb ś.p. ks. prałata Jana Szpunara. Złożenie ciała śp. ks. Jana do grobu.
[Kliknij, aby pobrać i odsłuchać homilii ks. Szpunara]