© 2011 OSP Krościenko Wyżne

W dniu dzisiejszym w Publicznym Gimnazjum im. Pokolenia Kolumbów w Krościenku Wyżnym, przeprowadzone zostały elimiacje środowiskowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Przebiega on pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom". Celem Turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Szczególnie służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Eliminacje, w których udział wzięło ponad 20 osób z Gimnazjum oraz 4 dzieci ze Szkoły Podstawowej przeprowadzili przedstawiciele Zarządu OSP Krościenko Wyżne - dh Dariusz Gruszka oraz dh Mateusz Liput. Z dostępnej puli zagadnień przygotowano test jednokrotnego wyboru, który zawierał 30 pytań. Uczestnicy podzieleni zostali na dwie kategorie - Szkoła Podstawowa i Gimnazjum. Po zakończeniu zmagań strażacy z naszej jednostki przystąpili do sprawdzenia testów, po czym ogłosili wyniki:

Kategoria - Szkoła Podstawowa: (ex aequo dwa pierwsze miejsca)
1. Marszałek Krzysztof - 26 pkt,
1. Jurczak Jakub - 26 pkt,
3. Mercik Karol - 25 pkt.

Kategoria - Gimnazjum:
1. Dziepak Arkadiusz - 27 pkt,
2. Mercik Magdalena - 22 pkt,
3. Kamil Omachel - 18 pkt.

Wyżej wymienione osoby zostały zakwalifikowane do etapu gminnego, który odbędzie się w przyszłym tygodniu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom eliminacji środowiskowych OTWP za wzięcie udziału w turnieju, zwycięzcom natomiast gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach.

otwp srodowiskowe 2017 (1) otwp srodowiskowe 2017 (2) otwp srodowiskowe 2017 (3) otwp srodowiskowe 2017 (4) otwp srodowiskowe 2017 (5)