© Since 2011   OSP Krościenko Wyżne
© 2011-      OSP Krościenko Wyżne
Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Lubatówka 2015
Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Lubatówka 2015 - Ostatnie podpowiedzi ze strony opiekuna
Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Lubatówka 2015
Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Lubatówka 2015     Start MDP Krościenko Wyżne w ćwczeniu bojowym
Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Lubatówka 2015
Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Lubatówka 2015   Drużyna MDP Krościenko Wyżne z opiekunem
Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Lubatówka 2015
W strugach deszczu odbyły się tegoroczne Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze gmin Krościenko Wyżne i Iwonicz Zdrój. W niedzielę, 20.09.2015 o godz. 14.00 prezentacją drużyn z 6 jednostek OSP uroczyście otworzono zmagania strażaków na stadionie w Lubatówce. Na wstępie poinformowano wszystkie reprezentacje, że z powodu obfitych opadów deszczu zrezygnowano z przeprowadzenia jednej konkurencji, jaką miała być sztafeta. W podjęciu tej decyzji kierowano się bezpieczeństwem uczestników zawodów. Po przywitaniu wszystkich gości jako pierwsze swój start rozpoczęły dziewczęta z MDP Lubatowa. Kolejną drużyną, która zameldowała się na starcie ćwiczenia bojowego była MDP z Krościenka Wyżnego. Mimo śliskiej nawierzchni i upadku dwóch naszych zawodników nasi druhowie odnotowali dobry czas - 65,8 s. Jednak, aby pokonać drużynę MDP z Pustyn, która ostatecznie wygrała zawody naszej gminy, okazało się to za mało. Choć MDP Pustyny odnotowała gorszy czas od naszego, bo 70,3 s., to decydujące okazały się punkty karne za popełnione podczas rozgrywania konkurencji błędy. Nasi strażacy uzbierali ich 50, a MDP Pustyny 40. Po zsumowaniu punktów tabela przedstawiała się następująco:
1 miejsce - MDP Pustyny - 889.7 pkt,
2 miejsce - MDP Krościenko Wyżne - 884.2 pkt.
Trzeba przyznać, że w konkurencji ćwiczenia bojowego mieliśmy sporego pecha i choć mogliśmy czuć się faworytami w naszej kategorii, to szczęście sprzyjało lepszej w tym dniu MDP z Pustyn. Gratulujemy im wyniku i życzymy powodzenia w zawodach powiatowych.
Po zakończeniu konkurencji "młodzieżówek" przeprowadzono jeden start w grupie C (kobiet), gdzie drużyna z Lubatowej osiągnęła czas 97,4 s + 20 pkt karnych. Następnie przystąpiono to ćwiczenia bojowego grupy A - seniorów. Jedyną drużyną wystawioną z naszej gminy było OSP Pustyny, które będzie reprezentować nasz teren na Powiatowych Zawodach. Osiągnęli czas 50,9 s + 20 pkt karnych. Z gminy Iwonicz Zdrój zmagania zwyciężyła jednostka z OSP Iwonicz, osiągając rezultat 55,2 s + 5 pkt karnych. Na zakończenie podziękowano wszystkim drużynom za udział w zawodach, za odwagę i przygotowanie. Rozdano puchary oraz dyplomy. Ostatnim punktem był poczęstunek dla wszystkich drużyn w sali Domu Ludowego w Lubatówce.
Nasza drużyna MDP wystąpiła w następującym składzie:
1. Nóżka Kamil,
2. Duda Paulina,
3. Wójcik Bartosz,
4. Kuliga Katarzyna,
5. Pelczar Filip,
6. Szmyd Dawid,
7. Pelc Damian,
8. Nóżka Damian,
9. Rymar Arkadiusz,
10. Fortuna Oskar.

tekst: M. Liput    zdj. K. Kielar.