Dzisiaj tj. 17.02.2012 r. strażacy z naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej o godzinie 16:30 rozpoczęli odśnieżanie dachu hali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Krościenku Wyżnym. Strażacy zmagali się ciężką śniegową pokrywą zalegającą na dachu hali, sięgającą 30 cm, a w niektórych miejscach nawet 50 cm. Zrzucony śnieg w znacznym stopniu odciążył konstrukcję budynku. Zadanie to było bardzo niebezpieczne, a dodatkowo utrudniały je intensywne opady śniegu. Cała akcja trwała dwie i pół godziny i brało w niej udział 3 strażaków: Jan Pietruszka, Mateusz Liput i Przemysław Surmacz oraz dwóch konserwatowów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. O zabezpieczenie terenu działań zadbali: Zbigniew Liput i Marek Aftanas.