Wizyta dh. Dariusza Gruszki w Przedszkolu Samorządowym i Szkole Podstawowej w ramach akcji:
                                                         "Bezpieczny przedszkolak w domu i na drodze".

W miesiącu maju, w ramach zainicjowanej przez Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Krościenku Wyżnym akcji „Bezpieczny przedszkolak w domu i na drodze”, strażak Dariusz Gruszka odwiedził przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola oraz uczniów z klas pierwszych i zerowych Szkoły Podstawowej.
Spotkanie z dziećmi miało charakter pogadanki na temat podstawowych zasad bezpiecznego zachowywania się podczas przebywania w domu, w szkole,  nad wodą, na wycieczce do lasu, czy w czasie podróży samochodem. Dzieci utrwaliły sobie numery telefonów alarmowych, dowiedziały się jak postępować w przypadku pożaru lub innego zagrożenia oraz zostały pouczone czego należy unikać, żeby być bezpiecznym w różnych sytuacjach.  Nie zabrakło również tematów związanych z trudną pracą strażaków i ich działalnością na rzecz naszego bezpieczeństwa.
Dzieci uważnie słuchały słów strażaka i oczywiście zadawały mnóstwo trudnych pytań. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i prawie każdy chciał zostać strażakiem.
Dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola Samorządowego za serdeczne przyjęcie i umożliwienie spotkania z dziećmi.

D. Gruszka

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z wyżej wymienionych wydarzeń.
Wizyta dh Dariusza Gruszki w Szkole Podstawowej
Wizyta dh Dariusza Gruszki w Przedszkolu Samorządowym
Wizyta dh Dariusza Gruszki w Przedszkolu Samorządowym                    fot. Przedszkole