110 lat OSP Krościenko Wyżne
    Ponad 200 osób wzięło udział w obchodach rocznicowych OSP w Krościenku Wyżnym, które rozpoczęły się w dniu 10 maja 2008 r. punktualnie o godzinie 13:30 uroczystą zbiórką przed Domem Ludowym. Stąd w asyście orkiestry dętej, kompanii honorowej i pocztów sztandarowych strażacy udali się do kościoła, gdzie o 14:00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta, w której udział wzięli zaproszeni z tej okazji goście oraz mieszkańcy Krościenka. Po koncelebrze uczestnicy udali się na plac przed Urzędem Gminy, gdzie odbył się uroczysty apel rozpoczęty meldunkiem złożonym przez kierującego uroczystościami Grzegorza Lorensa, Prezesowi Powiatowemu OSP- Janowi Kilarowi. Po odegraniu hymnu państwowego i strażackiego, słowa powitania wygłosił Wójt Jan Kuźnar, po czym Prezes OSP Zbigniew Liput odczytał referat okolicznościowy.
    Następnie wyróżniających się strażaków udekorowano odznaczeniami organizacyjnymi. Odznaczeni podczas obchodów Dnia Strażaka :
Srebrnym Medalem "Za Zasługi dla Pożarnictwa":
    - Grzegorz Gruszka
    - Sławomir Sajdak
Brązowym Medalem "Za Zasługi dla Pożarnictwa":
    - Paweł Dziepak
    - Damian Liput